Тарас Шпичка: «Подивимось, як ми виглядаємо на фоні кращих команд Європи»

Наприкінці червня дівоча збірна України (WU-17) зіграє на «Турнірі розвитку УЄФА», який відбудеться в Іспанії. Наразі «синьо-жовті» під керівництвом Тараса Шпички готуються до цих змагань. Про те, як триває підготовка, і які задачі стоятимуть перед командою і Іспанії, головний тренер дівочої збірної розповів у інтерв’ю прес-службі Асоціації футзалу України.

- Тарасе Олександровичу, перш за все, дозвольте привітати Вас з офіційним призначенням на посаду головного тренера жіночої та дівочої збірних України, вже без приставки «в. о.». Скажіть, будь ласка, який настрій у дівчат на заключному зборі перед виїздом в Іспанію? Чи всі дівчата, які були викликані на збір, здорові?
- Дякую за привітання. Так, всі дівчата приїхали у хорошому настрої та готуються до виїзду в Іспанію. Поки що серйозних травм ні у кого немає, всі готуються та хочуть показати себе в Іспанії з найкращого боку.

- Ви розпочинаєте цей збір фактично за тиждень до першого матчу на «Турнірі розвитку УЄФА». Це Ваша ініціатива?
- Частково – це моя ініціатива, оскільки я хотів би, щоб дівчатка якомога краще підготувались до такого турніру. Не будемо забувати, що багато хто з них ще грає у великий футбол, тому нам потрібен час для того, щоб привести дівчат до однакових кондицій, і щоб вони знову звикли до паркету та до м’яча – «четвірки». Так вже вийшло, що наші збори проходили і зараз проходять у розпал футбольного сезону. Тому, такий термін проведення зборів, перш за все, потрібен для того, щоб гравці швидше адаптувались до нових умов. Ну, і трохи попрацювати у тактичному плані також треба.

- Суперниками наших дівчат стануть дівочі збірні Іспанії, Португалії та Бельгії. Суперники, м'яко скажемо, не подарунок. Чи є у Вас план, за рахунок якого можна здобути позитивний результат у поєдинках з цими командами?  
- Ігри в Іспанії - це перший офіційний турнір УЄФА для цієї збірної, тому наше основне завдання – подивитися, як ми виглядаємо на рівні кращих команд Європи, щоб розуміти, в якому напрямку нам рухатися далі. Звичайно, проти Іспанії та Португалії буде складно грати. Про Бельгії поки нічого не можу сказати. Але нам треба подивитись на рівень цих команд і порівняти його зі своїм. Так, можливо, десь будуть помилки, але для наших дівчат це буде хороший досвід.

- Ця дівоча збірна провела вже два збори, наразі проводить третій. Як Ви вважаєте, в чому є сила цієї команди?
- Про силу цієї команди ми можемо казати лише після того, як вона зіграє на турнірі в Іспанії.

- Доводилось чути, що дівчата 2000 р. н. дуже перспективні, і що вони цілком реально можуть за кілька років стати гідною зміною у жіночому футзалі. Чи не передчасна така оцінка?
- Мабуть, передчасна. Можливо, у великому футболі це дійсно може у перспективі бути гарне покоління. Адже зараз ми бачимо, як наші 17-річні футболістки успішно виступають на футбольному «Турнірі розвитку УЄФА». До речі, серед тих дівчат, які наразі тренуються у складі футзальної збірної, є і такі, які мають досвід виступів за футбольну дівочу збірну на «Турнірі розвитку УЄФА». Тобто, у них вже є міжнародний досвід, хоча і невеликий. Тому, вони, вочевидь, і мають повести нашу команду за собою на іграх в Іспанії. А щодо оцінок перспектив цієї команди – скажу так. Тут дівчатам доведеться спочатку багато попрацювати, щоб ми потім змогли по-справжньому оцінити їх силу та перспективу у жіночому футзалі. Тобто, якщо висловитися коротко – бути перспективними у футболі – це одне, а бути перспективними у футзалі – це інше.

- Тарасе Олександровичу, перед цим тренувальним збором проходив ще один – у Славутичі. Там як раз проходив футзальний турнір, і була можливість переглянути велику кількість кандидаток у збірну, адже були викликані 25 юних футзалісток. Наскільки важко було відібрати з такого числа кандидаток тих, хто вже буде цілеспрямовано готуватись до «Турніру розвитку УЄФА» в Іспанії?
- НТЗ у Славутичі був дуже продуктивним, за короткий час вдалося переглянути 25 кандидатів у збірну. Всі дівчата поставилися відповідально і з бажанням, показали всі свої найкращі ігрові якості. І скажу чесно, що вибирати було дуже складно і до останнього моменту ми думали над остаточним списком на НТЗ перед Іспанією.

- Чи можна сказати, що той склад, який готуватиметься до «Турніру розвитку», буде кістяком дівочої збірної, яка буде грати у відбіркових матчах Юнацької Олімпіади?
- Відбір у команду буде проводитись постійно, і двері в збірну відкриті для всіх, і на відбіркові ігри поїдуть кращі на той момент гравці.

- Тарасе Олександровичу, таке питання, яке наразі досить актуальне для подальшого розвитку нашого дівочого футзалу. Як відомо, що багато хто з дівчат ще грає і у великий футбол, і там дехто теж отримує виклики до дівочих збірних. Що треба зробити для того, щоб дівчата-футзалістки не переходили у футбол і не були потім заграні у футбольних збірних України, тим самим позбавляючись можливості зіграти за футзальну збірну?
- Втримати дівчаток в фугзалі складно. Головне - бажання дівчаток грати за свою країну і в хороших клубах, щоб вони росли далі в професіональному плані.

- Для наших дівчат виїзд в Іспанію – можливість не тільки показати себе на міжнародному рівні, а і потрапити «на олівець» до провідних клубів жіночої Вищої ліги. Як Ви вважаєте, наскільки велика ймовірність того, що ці дівчата вже незабаром поповнять ряди умовних «ІМС-НУХТ» чи «ПЗМС»?
- Думаю, все в їх руках. Якщо дівчата все-таки захочуть залишитись у футзалі, прогресувати саме як футзалістки і не переходити у футбол, то є шанс, що на них звернуть увагу у згаданих Вами клубах, і не тільки в них.

- Що треба зробити для того, щоб зберегти це покоління для українського жіночого футзалу?
- Я думаю, що треба створити своєрідну «дорожню карту» розвитку дівочого футзалу в Україні. Адже у нас, в принципі, є такі ДЮСШ, де є відділення футзалу, в яких займаються дівчатка. Тільки їх, на жаль, не так багато, як хотілося би. Для того, щоб у нашого жіночого футзалу був гідний резерв, треба, щоб у керівників регіональних футзальних осередків була зацікавленість розвивати цей напрямок. Треба робити дівочі команди, які би спеціалізувалися суто на футзалі. І потім треба зробити умови, щоб дівчата могли спокійно переходити до дорослого, жіночого футзалу. Як це зробити? Поки що не знаю, але, думаю, ми разом з керівництвом Асоціації футзалу України будемо шукати шляхи, як заохотити дівчат займатися цим видом спорту і як зберегти ті переможні традиції, які має наш жіночий футзал

Прес-служба Асоціації футзалу України
Фото: Ігор Супкарьов

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Команда І О
1 Продексім (Херсон) 18 44
2 Ураган (Ів.-Франківськ) 18 42
3 ХІТ (Київ) 17 38
4 Viva Cup (Харків) 18 23
5 Кардинал-Рівнестандарт (Рівне) 17 23
6 Енергія (Львів) 18 19
7 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 18 14
8 АФФК Суми (Суми) 18 14
9 Сокіл (Хмельницький) 18 10
Команда I O
1 SkyUp (Київ) 8 19
2 ЗАПОРІЖПРОМГРУП (Запоріжжя) 10 17
3 Черкасиобленерго (Черкаси) 10 17
4 Comfort Life (Буча) 10 16
5 Рятувальник (Ромни) 9 11
6 Автомобіліст-Бульвар (Житомир) 9 0
Команда I O
1 Славута (Славута) 11 20
2 Ураган-2-КФВ (Ів.-Франківськ) 10 20
3 Любарт (Луцьк) 11 18
4 In.IT (Львів) 11 15
5 КІВС Енергія-2 (Львів) 10 9
6 Кардинал-Рівнестандарт-2-ДЮСШ №4 (Рівне) 11 6

Технічний спонсор АФУ

Дитячо-юнацький футзал

Титульний партнер

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!